Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 10.10.2019 02:19
  • Son Güncelleme: 10.10.2019 02:19

'dan annelere 2400 TL'ye varan destek! İşte anne projesi başvuru şartları nelerdir?

Türkiye İş Kurumu () tarafından hayata geçirilen "İşte anne projesi" ile ilgili detaylar merakla araştırılıyor. Projeyle 0-15 yaş aralığında çocuğu olan annelere maddi destek sağlanacak. Proje hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar "İşte anne projesi" projesi hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Peki, işte anne projesi başvurusu nasıl yapılmaktadır? İşte anne projesi başvuru şartları nelerdir? İşte merak edilen bilgiler...

İşte anne projesi başvuru şartları nelerdir?

İŞKUR her yıl iş arayışı olan pek çok insana umut oluyor. Kurum tarafından hayata geçirilen "İşte anne projesi" ile birlikte annelere önemli maddi destek sunulacak. Projeyle birlikte 0-15 yaş aralığında çocuğu olan annelere aylık 2400 TL ödeme sağlanacak. İŞKUR'un sağlayacağı bu önemli maddi destek sayesinde annelere 26 gün üzerinden hesaplandığında günlük 80 TL'ye yakın bir destek verilecek. İşte proje hakkında bilgiler...

İŞTE ANNE PROJESİNE BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Projeden, sadece 15 yaş dahil olmak üzere 0-15 yaş arası çocuğu olan anneler yararlanabilecek. Çocuğun, proje devam ederken 15 yaşını tamamlaması ise projeden yararlanmak için engel değil. Ayrıca bir istisna daha tanındı ve evlat edinen kadınlar da destekten faydalanabiliyor. Bu şartı yerine getiren kadınlara, İŞKUR tarafından düzenlenecek mesleki eğitim kurslarına ya da işbaşı eğitim programlarına katılmaları halinde; kursun devam ettiği sürece ödeme yapılıyor.

İŞKUR işbaşı eğitim programlarına start verdi. Bu programlar içerisinde en önemlilerinden biri de, 'Anne projesi' oldu. İŞKUR vasıtasıyla yürütülen 'İşte Anne Projesi' çalışmak isteyen ancak iş bulamayan anneler için büyük fırsatlar sunuyor. Devlet çalışmak isteyen annelere günlük meslek eğitim kurslarında eğitim veriyor. Bu eğitimler sırasında da günlük 80 TL'ye yakın bir ücret ödeniyor. Aylık ödeme 2400 TL'yi bulurken 3 ayda 7200 TL gibi ciddi bir ödenek ev hanımlarının ceplerine giriyor.

kalan karakter 1000

Bilgen Bilgen

Bende iş arıyorum bulamıyorum benimde 10 yaşında çocugum var iş aramaktan yoruldum .bilgi verirseniz sevinirim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.10.2019 15:42
İlknur İlknur

Ben de çalışmak istiyorum ama iş bulamıyorum 9 ve 13 yasında çocuklarım var bilgi sahibi olmak istiyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 13.10.2019 00:34
Aynur Aynur

Bende çalışmak istiyorum 10 ve 12 yaşında çocuklarım var bilgi verirmisiniz. Teşekkürler

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.10.2019 22:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.