Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 09.10.2019 20:45
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 09.10.2019 20:45
ABONE OL

Faizde peş peşe indirim! Bankalardan kredi faiz indirim müjdesi geldi! Halkbank, Ziraat, Vakıfbank faiz oranları

Bankalardan ardı ardına gelen faiz indirim müjdeleri vatandaşları sevindirirken ev ve araç sahibi olmak isteyen güncel nı araştırıyor. Duyurulan banka kredi faiz indirimlerinin ardından kredi taleplerinde artış yaşandığı belirtiliyor. Bu artışın son olarak kamu bankaları tarafından yapılan taşıt kredisi kampanyasının ardından artacağı tahmin ediliyor. Peki, Ziraat, Halkbank, Vakıfbank kredi faizlerinde son durum nedir? İşte kredi faizlerinde son durum...

Bankalardan kredi faiz indirim müjdesi geldi!

Yüz binlerce vatandaş konut ve taşıt sahibi olmak istiyor. Bu kapsamda da kredi faiz oranları hakkında bankalar tarafından yapılan açıklamaları takip etmeye devam ediyor. Bankalardan peş peşe gelen kredi faiz indirimleri vatandaşların yüzünü güldürdü. İndirimlerinin ardından on binlerce vatandaş bankalara akın etti. Ayrıca ekonomi piyasasında da canlılık yaşanıyor. İşte Ziraat, Halkbank, Vakıfbank kredi faiz oranları...

VAKIFBANK FAİZ ORANLARI

Konut kredisi: 0.99

Taşıt kredisi: 1.13

İhtiyaç kredisi: 1.35

Diğer bankalar için bir sonraki sayfaya geçiniz...

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARI

Tüketici kredisi: 1,35

Taşıt kredisi: 1.25

Konut kredisi: 0.99

HALKBANK FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: 1.49 (Kamu ve özel sektör çalışanları için)

Taşıt kredisi: 1.25

Konut kredisi: 0.99

İŞ BANKASI FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: 1.55

Taşıt kredisi: 1.39

Ev kredisi: 1.17

DENİZBANK FAİZ ORANLARI

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı % 1.19 (sadece 12 ay vadel ihtiyaç kredisi için geçerli)

Taşıt Kredisi: 1,77

Mortgage: 1,99

KAMU BANKALARINDAN TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI

Firmalarla yapılan anlaşmalar ile Türkiye'de üretilen binek ve ticari taşıtlar için;

İş birliği kapsamında Otomotivde Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Paketleri hazırlandı. Böylece firmalarla yapılan anlaşmalar ile Türkiye'de üretilen binek ve ticari taşıtların alımında uygulanan kredi faizleri düşürüldü.

Hazırlanan paketler doğrultusunda, fiyatı 50 bin ila 120 bin arasında bulunan sıfır kilometre binek araçlarda 18-36 ay vade için aylık faiz oranı yüzde 0,49-0,69 bandında uygulanacak.

Fiyatı 72 bin ila 120 bin arasında değişen sıfır kilometre ticari araçlarda ise 30-60 ay vadeli kredi; aylık yüzde 0,49-0,69 faiz oranı ile kullanılabilecek.

Taşıt sahibi olmak isteyen müşterilere uygun koşullar ile finansman sağlanmakla birlikte kampanyanın otomotiv sektörüne de önemli bir hareketlilik getirmesi hedefleniyor.

Anlaşmalı otomotiv firmaları binek araçlarda Fiat, Honda, Hyundai, Renault Mais olurken, ticari araçlarda Fiat, Ford, Isuzu, Karsan ve Temsa şeklinde açıklandı. Kampanya, 1 Ekim-31 Aralık döneminde geçerli olacak.

ANLAŞMALI FİRMALAR

Binek Araçlar: Fiat, Honda, Hyundai, Renault Mais

Ticari Araçlar: Fiat, Ford, Isuzu, Karsan, Temsa