Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.09.2019 02:15
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 20.09.2019 02:15
ABONE OL

20 Eylül yatan iller nasıl sorgulanır? ne zaman ödenecek?

20 Eylül yatan iller hangileri? Her ay belirli tarihlerde ödenen nın bu ay hangi tarihlerde yatırılacağı merak konusu oldu. Bakım maaşı alan yüz binlerce vatandaş bu nedenle maaşların yatırıldığı iller hakkında araştırmalarına devam ediyor. Evde bakım maaşı ödemelerinin hesaplara yatırılıp yatırılmadığı e-Devlet üzerinden rahatlıkla sorgulanabiliyor.

20 Eylül'de evde bakım maaşı yatan iller hangileri?

Evde bakım maaşları Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından il il yatırılmaya devam ediyor. Eylül ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde bakım aylığı alan yüz binlerce vatandaş 20 Eylül evde bakım maaşı yatan iller sorgulama işlemi hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Peki, evde bakım maaşı sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte merakla araştırılan o sorunun yanıtı...

20 EYLÜL EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER HANGİLERİ?

20 Eylül tarihine kadar Çanakkale, Antalya, Tokat, Edirne, Hatay, Kırıkkale, Kırklareli, Adıyaman, Sakarya, Diyarbakır, Afyonkarahisar, Karabük, Giresun, Bolu, Osmaniye, Aksaray'dan maaşların yatırıldığına dair bilgiler geliyor. Liste güncellendikçe haberimizin içinde yer alacak.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Evde Bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

SMS İLE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Maaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e SMS atarak sorgulayabilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Ziraat Bankası SMS kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.

EVDE BAKIM AYLIĞI NASIL TAKİP EDİLİR?

Engelli aylığından yararlanmak isteyen kişiler Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nden aldıkları sevk ile sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastanelere gidiyorlar. Raporda belirlenen engellilik oranı sonrası muhtaçlık değerlendirmesi yapılıyor ve engellilik oranına göre belirlenen evde bakım aylığı bağlanıyor.