Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.09.2019 02:18
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.09.2019 02:18
ABONE OL

19 Eylül yatan iller hangileri? sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Eylül ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından il il yatırılmaya devam ediyor. alan yüz binlerce vatandaş ise 19 Eylül sorgulama işlemi hakkında arama motorlarında araştırma yapıyor. Peki, işlemi nasıl yapılır? İşte cevabı...

19 Eylül evde bakım aylığı yatan iller hangileri?

19 Eylül evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Evde bakım aylığı alan yüz binlerce vatandaşlar maaşların yatırıldığı iller hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Bakım aylığı ödemelerinin hesaplara yatırılıp yatırılmadığını e-Devlet üzerinden rahatlıkla sorgulanabiliyor. Peki, 19 Eylül evde bakım maaşı yatan iller hangileri? İşte maaşların yatırıldığı illerin güncel listesi...

19 EYLÜL EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER HANGİLERİ?

19 Eylül tarihine kadar Çanakkale, Antalya, Tokat, Edirne, Hatay, Kırıkkale, Kırklareli, Adıyaman, Sakarya, Diyarbakır, Afyonkarahisar, Karabük, Giresun, Bolu, Osmaniye, Aksaray'dan maaşların yatırıldığına dair bilgiler geliyor. Liste güncellendikçe haberimizin içinde yer alacak.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Evde Bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

SMS İLE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Maaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e SMS atarak sorgulayabilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Ziraat Bankası sms kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.

EVDE BAKIM AYLIĞI NASIL TAKİP EDİLİR?

Engelli aylığından yararlanmak isteyen kişiler Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nden aldıkları sevk ile sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastanelere gidiyorlar. Raporda belirlenen engellilik oranı sonrası muhtaçlık değerlendirmesi yapılıyor ve engellilik oranına göre belirlenen evde bakım aylığı bağlanıyor.