Bugünkü
Takvim

Taksici yine istiyor

Yaklaşık 20 gün önce yüzde 25 yapıldı ama taksici yeni artış için harekete geçti. Başkanı , yeni zam talebinde bulunacaklarını açıkladı.

Taksici yine zam istiyor
İstanbul'da yaklaşık 20 gün önce yapılan yüzde 25 taksicileri memnun etmedi. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, yeni zam talebinde bulunacaklarını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren yeni tarifeyle birlikte taksimetre açılış ücreti 4 liradan 5 liraya, kısa mesafe ücreti ise 10 liradan 13 liraya çıktı. Oda başkanı Aksu, artışın giderlerini karşılamadığını söyledi.

'İMAMOĞLU BİZE SÖZ VERDİ'
Aksu, 2020 yılı için zam talepleri için Ocak ayında görüşmelere başlayacaklarını ifade etti. , "Taksimetre ücret tarifelerinin iyileştirmesi en son 2017 yılında oldu. Bizim talebimiz yüzde 30'du. 24 aydır zam alamıyorduk. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu her yıl Temmuz ayında toplu taşımaya zam yapılacak sözünü verdi" diye konuştu. Vatandaşlar ise fiyatın artmasından şikayetçi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.