Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.09.2019 09:12
  • Son Güncelleme: 18.09.2019 09:12

'liler ne zaman emekli olacak? Uzmandan EYT açıklaması! EYT'de Finlandiya ve formülü nedir?

'liler ne zaman emekli olacak? EYT'de Finlandiya ve formülü nedir? EYT yani te yaşa takılanlarla ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Milyonlar ise EYT gelişmelerini dikkatle takip ediyor. EYT yani emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son gelişmeler, 1999 yılı öncesinde pirim ödeyenler, emeklilik için yaş şartının kalkıp kalkmayacağını merak ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili Sosyal Politikalar Kurulu'na araştırma talimatı verildi. 08 Eylül 1999'da emeklilik yasasında değişiklik yapıldı. Bu tarihten önce 18 yaşında işe başlayan bir kadın 20 yılda ve 38 yaşında, erkek ise 25 yılda ve 43 yaşında emekli olabiliyordu. 1999 yılında çıkarılan yasa ile emeklilik yaşı kadınlarda 58, erkeklerde ise 60 oldu. 1999'dan önce işe girmiş olanlar için de kademeli geçiş hükümleri kabul edildi.

EYT'de son durum nedir? Uzman isimden flaş EYT yorumu

EYT yasası ile ilgili Başkan Erdoğan'ın talimat vermesi sonrasında vatandaşlar müjdeli haberi beklemeye başladı. EYT son dakika haberleri ise oldukça popüler durumda. EYT ile ilgili en son gelişmede uzman isimden geldi. Yazarı Noyan Doğan: ''Ortada henüz net bir şey yok. Sadece görüşmeler var. Formül henüz belli değil. Cumhurbaşkanı ve Sosyal Politikalar Kurulunun henüz bir önerisi yok. Dinleme aşamasında'' şeklinde konuştu. Bu arada 9 Eylül 1999'dan önce sigortalı olan herkes şu anda 25 yılını doldurdu. Primi de tamamsa yaşı bekliyor. Hepsinin emekliliği mümkün değil. Ancak yaşta birkaç yılı kalmış olanlar için formüller var Bu bağlamda Finlandiya ve Almanya formülü üzerinde de duruluyor. Peki EYT'liler ne zaman emekli olacak? İşte EYT'de Finlandiya ve Almanya modeli

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.