Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.09.2019 Gazete

Bin 2 bin 500 polis alınacak

, adli ve idari yargı için bin adayı alacağını açıkladı. Başvurular, 31 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında yapılabilecek. İşte Takvim Gazetesi’nin 15 Eylül 2019 tarihli ekonomi sayfalarından derlediğimiz haberler…Adalet
Bakanlığı, adli ve idari yargı için bin 300 hakim ve savcı adayı alacağını açıkladı. Başvurular, 31 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında yapılabilecek. Öte yandan emniyet teşkilatına kazandırılmak üzere, Polis Amirleri Eğitim Merkezi'ne 2 bin komiser yardımcısı ile Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne özel harekat branşında 500 kadın polis adayı alınacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, yazılı sınav ve mülakat ile bin adli yargı hakim ve savcı adayı, 100 idari yargı hakim adayı, 200 avukatlık mesleğinden hakim ve savcı adayı alınacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.