Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.09.2019 02:15
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.09.2019 02:15
ABONE OL

12 Eylül'de yatan iller hangileri? Evde bakım aylığı sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Evde bakım aylığı ödemelerinin hangi illerde yapıldığı, bakım parası alan vatandaşların gündeminde yer alıyor. Evde bakım aylığı ödemelerine dair detaylar e-Devlet üzerinden de sorgulanabiliyor. Bu kapsamda arama motorlarında 12 Eylül'de yatan iller hangileri sorusu merakla araştırılıyor. Peki, evde bakım aylığı sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte cevabı...

12 Eylül'de evde bakım maaşı yatan iller hangileri?

12 Eylül tarihinde evde bakım aylığı alan vatandaşlar arama motorlarında evde bakım maaşı yatan iller hangileri sorusuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen tarih aralığında bakım aylıkları hesaplara yatırılıyor. Peki, 12 Eylül'de evde bakım maaşı yatan iller hangileri? İşte evde bakım parası yatan iller listesi...

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER HANGİLERİ?

Şu ana kadar bakım aylıklarının Adıyaman, Kırıkkale, Hatay, Antalya, Tokat, Çanakkale ve Edirne'de yatırıldığına dair bilgiler geliyor. Liste güncellendikçe haberimizin içinde yer alacak.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Evde Bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

SMS İLE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Maaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e SMS atarak sorgulayabilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Ziraat Bankası sms kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.

EVDE BAKIM AYLIĞI NASIL TAKİP EDİLİR?

Engelli aylığından yararlanmak isteyen kişiler Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nden aldıkları sevk ile sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastanelere gidiyorlar. Raporda belirlenen engellilik oranı sonrası muhtaçlık değerlendirmesi yapılıyor ve engellilik oranına göre belirlenen evde bakım aylığı bağlanıyor.