Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 11.09.2019 07:09
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.09.2019 07:09
ABONE OL

11 Eylül sorgulama! 2019 hangileri?

işlemleri günün en çok aranılanları arasında yer alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen ları, e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. Peki, 11 Eylül hangileri? İşte e-Devlet giriş ile sorgulama...

Evde bakım maaşı yatan iller hangileri?

11 Eylül evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç yaşlı, engelli ve hasta kişilerin yakınlarına ödenen evde bakım aylığı alan vatandaşlar, bu ayın bakım aylığının yatıp yatmadığını merak ediyor. Evde bakım aylığı sorgulamaları internet üzerinden yapılabiliyor. Peki, 11 Eylül evde bakım maaşı yatan iller hangileri? İşte e-Devlet giriş ile evde bakım parası yatan iller sorgulama...

11 EYLÜL EVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI?

Evde Bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

SMS İLE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Maaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e sms atarak sorgulayabilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 sms ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Ziraat Bankası sms kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.

EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER HANGİLERİ?

Evde bakım parası il il yatırılmaktadır. Evde bakım maaşları bugün itibariyle Osmaniye, Ordu, İstanbul, Adıyaman, Tekirdağ, Bolu, Kırklareli ve Tokat'ta yattı. 25 Haziran tarihine kadar tüm illere yatırılması bekleniyor.

EVDE BAKIM MAAŞI NEDİR?

Evde bakım maaşı, bakıma muhtaç olduğu gerekli belgelerde kanıtlanmış hastalara bakan kişilere devlet tarafından verilen hasta bakım parasıdır. Bakıma muhtaç olduğu gerekli belgelerde kanıtlanmış hastalara bakan kişilere verilir. Tutarı bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3'ünden az olan bakıma muhtaç engellilerin bakımını üstlenen akrabası, vasisi gibi üçüncü kişilere ödenen aylığa evde bakım aylığı denir.