Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 05.09.2019 16:52
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 05.09.2019 19:49

Müjde verildi! nelerdir? TOKİ 50 bin konut sözleşmeleri ne zaman yapılacak?

TOKİ tarafından son olarak 50 bin konut projesinin kuraları yapıldı. Kura çekilişlerinin tüm illerde tamamlanmasıyla birlikte gözler TOKİ'nin gerçekleştireceği yeni konut projelerine çevrildi. Bu nedenle son zamanlarda nelerdir sorusunun yanıtı merak ediliyor. Peki, TOKİ yeni konut projeleri nelerdir? TOKİ 50 bin konut sözleşmeleri ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

Müjde verildi! TOKİ yeni konut projeleri nelerdir?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın koordinasyonunda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 50 bin konut projesinin kuraları tamamlandı. Şimdi gözler TOKİ tarafından yapılacak yeni projelerde. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen konutların başvurularına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Peki, TOKİ yeni konut projeleri nelerdir? İşte TOKİ projeleri hakkında merak edilenler...

TOKİ YENİ KONUT PROJELERİ NELERDİR?

11. Kalkınma Planı'na göre 2019- 2023 yılları arasında dar gelirli aileler için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) kanalıyla 280 bin konut inşa edilecek. Binlerce vatandaş en az 388 TL aylık taksitlerle kira öder gibi konut sahibi olabilecek. Her yıl TOKİ tarafından duyurulacak tarihlerde sosyal konutların yeri ve fiyatı netleşecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.