Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 02.09.2019 18:12
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 03.09.2019 01:13
ABONE OL

ne zaman çıkacak? kimleri kapsayacak? İşte son durum...

Yüz binlerce memurun yakından takip ettiği ye ilişkin son detaylar merakla araştırılan konular arasında yer alıyor. 3600 ek göstergeye ilişkin yasanın kabul edilmesi durumunda pek çok memurun maaş, emekli maaşı ve emekli ikramiyelerinde artış yaşanacak. Bu nedenle sorusu arama motorlarında araştırılıyor.

3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? Milyonlarca hemşire, polis, öğretmen ve memurun gözü kulağı bu sorunun yanıtında. Merakla beklenen 3600 ek göstergeye ilişkin son gelişmeler merakla araştırılıyor. Konu hakkında merak edilen soruların başında 3600 ek gösterge kimleri kapsıyor sorusu yer alıyor. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? İşte konu hakkında son detaylar...

3600 EK GÖSTERGE NE ZAMAN ÇIKACAK?

Yeni düzenlemeye ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile ilgili bakanlıkların çalışmaları sürüyor. 3600 ek göstergenin Meclis açıldığında gündeme gelmesi bekleniyor.

Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerini kapsaması beklenen düzenlemeyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'ndaki ek gösterge cetveli yeniden belirlenecek. Ek göstergenin 3600'e çıkarılmasıyla memurların emekli aylıkları ve ikramiyeleri artacak. Böylece yaklaşık 1,5 milyon memurun ek gösterge beklentisi karşılanacak.

3600 EK GÖSTERGE KİMLERİ KAPSAYACAK?

Memur sendikalarınca, 3600 ek gösterge düzenlemesinin tüm kamu personelini kapsayacak şekilde genişletilmesi istenirken, düzenlemeyle öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerinin ek göstergelerinin yükseltilmesi bekleniyor. Düzenlemeden hâlihazırda bu görevlerden emekli olan vatandaşların da yararlandırılması öngörülüyor.

3600 EK GÖSTERGE NEdir?

Ek göstergeler, memur ve emeklileri yakından ilgilendiriyor. Hem memurluk hem de emeklilikte alınan ücrete etki eden ek göstergeler memurların en çok araştırdığı konulardan biridir. 3600 ek göstergesi olan bir memur ile, 2200 olan bir memurun alacağı zam veya maaş miktarı farklılık gösterir.