Bugünkü
Takvim

hamlesi

, uluslararası standartlarla uyumlu bir TL referans oranı olan 'i oluşturdu. Bakan Albayrak, "Finansal mimarimizde TL çalışabilmemiz için larımızın faiz riskini yönetmelerinde önemli bir eksikliği gidermek üzere referans faizi 'TLREF', bünyesinde oluşturuldu. kapsamındaki hedeflerimizden olan bu adım bankacılık sektörümüz için hayırlı olsun" dedi.

TLREF hamlesi
Borsa İstanbul, uluslararası standartlarla uyumlu bir TL referans oranı olan 'i oluşturdu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Finansal mimarimizde TL çalışabilmemiz için larımızın faiz riskini yönetmelerinde önemli bir eksikliği gidermek üzere referans faizi 'TLREF', bünyesinde oluşturuldu. Yeni Ekonomi Programı kapsamındaki hedeflerimizden olan bu adım bankacılık sektörümüz için hayırlı olsun" dedi. AŞ Genel Müdürü Murat Çetinkaya da "TLREF'e dayalı swap işlemleri yaygınlaştıkça faiz riskini yönetmek için bankacılık sisteminin dolar kullanmasına, bu kaynağı yurt dışına göndermesine gerek kalmayacak" açıklamasını yaptı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.