Bugünkü
Takvim

gaza bastı

, Ana Planı'nı açıkladı. 17 hedef ülke seçtiklerini belirten Pekcan, "Bu ülkeleri , , , Etiyopya, Fas, , , , , , , Kenya, , , Özbekistan, ve Şili olarak belirledik. Makine, , elektrikelektronik, kimya ve gıda endüstrisi olmak üzere 5 hedef sektör seçtik. İhtisas ile hedefimiz ihracatındaki payı yüzde 3.5 olan yüksek teknolojili ürün ihracatımızı yüzde 5'lere çıkarmak" dedi.

İhracat gaza bastı
, İhracat Ana Planı'nı açıkladı. 17 hedef ülke seçtiklerini belirten Pekcan, "Bu ülkeleri , , , Etiyopya, Fas, , , , , , , Kenya, , , Özbekistan, ve Şili olarak belirledik. Makine, , elektrikelektronik, kimya ve gıda endüstrisi olmak üzere 5 hedef sektör seçtik. İhtisas Serbest Bölgeleri ile hedefimiz ındaki payı yüzde 3.5 olan yüksek teknolojili ürün ihracatımızı yüzde 5'lere çıkarmak" dedi. 2023 için 226.6 milyar dolar ihracat hedefine emin adımlarla ilerlediklerini söyleyen Pekcan, şöyle konuştu: "Yüksek teknolojili yatırımcıları üretime davet ediyoruz. Rotamız ihracatını verimlilik, inovasyon ve dijitalleşme ile artıran bir Türkiye."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.