Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.08.2019 20:28
  • Son Güncelleme: 21.08.2019 20:28

alma şartları nelerdir? İŞKUR ? İşte maaş hesaplama...

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından , işten çıkarılan sigortalı vatandaşlara belirli bir süre verilmektedir. Bir süre işsiz kalan vatandaşlar İŞKUR işsizlik maaşı hakkında detayları araştırıyor. İŞKUR sorusu bu nedenle arama motorlarında çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki, nelerdir? 2019 yılında işsizlik maaşı ne kadar oldu?

İşsizlik maaşı alma şartları nelerdir?

İŞKUR işsizlik maaşı hakkındaki detaylar sıkça araştırılıyor. Sadece işten atılanlar değil belli şartların oluşması durumunda istifa edenler de işsizlik maaşından faydalanabilir. Bu nedenle "İşsizlik maaşı alma şartları nelerdir?" sorusu çok araştırılanlar arasında bulunuyor. Peki, İŞKUR işsizlik maaşı nasıl alınır? İşte maaş hesaplama...

İŞSİZLİK MAAŞI NASIL ALINIR?

Hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde en yakın İŞKUR birimine başvurmak gerekmektedir. Başvuru, İŞKUR birimine şahsen gelerek veya elektronik ortamda www.iskur.gov.tr adresinden yapılabilir. Mücbir sebepler dışında 30 gün içerisinde başvurulmaması halinde, başvuruda gecikilen süre, toplam hak sahipliği süresinden düşülmektedir.

İşsizlik ödeneğinin ödenebilmesi için sigortalı işsizlerin Kanun gereği iş almaya hazır durumda olması gerekmektedir. İşsizlik ödeneği başvurusu ile kişinin iş arayan kaydı yapılmakta veya güncellenmektedir. Böylece sigortalı işsizlerin danışmanlık, işe yerleştirme ve mesleki eğitim hizmetlerini alması sağlanmaktadır. Dolayısıyla, vekâletname ile avukat ya da bir başkası tarafından başvuru yapılması imkanı bulunmamaktadır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.