Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.07.2019 16:42
  • Son Güncelleme: 26.07.2019 16:42

Türkiye'ye yatırım kararı alan 'in ilk talepleri belli oldu

Bir süre önce Türkiye'de fabrika kurma kararı alan Alman otomotiv devi 'in, Türkiye’ye 1.3 milyar euroluk yatırım yapacağı ve kurmayı planladığı fabrika için de ’yı seçtiği iddiaları kentte heyecana neden oldu. Kurulacak fabrikanın yaklaşık 5 bin kişiye istihdam sağlayacağı belirtilirken, Alman devinin de bir takım talepleri olduğu öğrenildi.

Otomotiv devi Alman Volkswagen firmasının yeni yatırım için Manisa'yı seçtiğinin iddia edilmesi Manisa iş dünyası ve vatandaşlar tarafından heyecanla karşılandı. İş dünyası Manisa'nın doğru bir tercih olduğunu belirtirken vatandaşlar da yapılacak yatırımın hem Manisa hem de Türkiye için önemli olduğunu söyledi.

FİRMADAN KONUT TALEBİ
Yaklaşık 1,3 milyar euroluk yatırımla en az 5 bin kişiye istihdam sağlanacağı öğrenilirken Volkswagen'in sosyal alan, konut, eğitim binaları gibi birçok talebinin olduğu belirtildi. Firmanın konut talebi üzerine Yunusemre Belediyesi ve OSB'nin görüşmelerde bulunduğu öğrenilirken, fabrikanın kurulacağı alanın resmi olarak açıklanmamasına rağmen yerinin de belirlendiği iddia edildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.