Bugünkü
Takvim

Memura 2 bin 481 TL! Güncel memur maaşları ne kadar olacak?

Memur ve emeklilerinin gözü de. 1 ’ta başlayacak görüşmelerde 2 yıllık oranı belirlenecek, bayram ikramiyesi talepleri de masaya gelecek. Memura 2 bin 481 lira ikramiye karara bağlanacak.

Memura 2 bin 481 TL
3 milyon memur ve 2 milyon memur emeklisinin gözü 1 Ağustos'ta başlayacak görüşmelerinde. Toplu sözleşmede sadece 2 yıllık oranları değil, ek gelir yaratacak taleplerin sonuçları da merak ediliyor. Memur konfederasyonları ve sendikalar, toplu sözleşme için taleplerini hazırlamaya devam ederken, bunlar arasında memurlara bayram ikramiyesinin başı çekmesi bekleniyor. Geçen yıl bayram ikramiyesi hakkına kavuşan emekliler, 'ta da bu yılın ikinci bin liralık ödemesini almaya hazırlanırken, memurlar da bu konuda beklenti içerisinde. Memur- Sen, kamu görevlilerine Ramazan ve Kurban Bayramları öncesi en yüksek devlet memuru aylığının 2 katı tutarında bayram ikramiyesi ödenmesini talep ediyor. Bu talep kabul edilirse, memurlar mevcut rakamlara göre 2 bin 481 lira 34 kuruş ikramiye imkanı elde edecek.

20 MİLYONU İLGİLENDİRİYOR
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, görüşmelerin aileleriyle 20 milyon kişiyi yakından ilgilendirdiğini belirterek, "Pazarlık masasına taşıyacağımız mali ve sosyal talepleri belirlemek için istişare süreçlerini başlattık. 24 Temmuz'da son şeklini vermiş olacağız. altındaki teklifleri kabul etmeyeceğiz" dedi.

kalan karakter 1000

Mehmet Hakan Özçoban Mehmet Hakan Özçoban

İnşallah bu sefer memurun yüzü güler !

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.07.2019 14:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.