Bugünkü
Takvim

Öğretmene 40 tercih hakkı

Sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların okul tercih sayısı arttı. Daha önce 20 okul tercih edebilen sözleşmeli öğretmenler, yeni düzenleme ile 40 okul tercih etme hakkına kavuştu.

Öğretmene 40 tercih hakkı
Milli Eğitim Bakanlığı'nın Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik değişikliği dünkü 'de yayımlandı. Yönetmelikte yapılan yeni değişikliğe göre sözleşmeli öğretmenler 40 okul tercihinde bulunabilecek. Daha önce 20 tercih hakkı olan sözleşmeli öğretmenler 441'inci tercihi açarak herhangi bir kuruma yerleşmek istediklerini de kabul etmiş olacaklar.

AĞUSTOS'TA ATAMA VAR
20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin tercih ve atama takvimi de işliyor. Adaylar 30 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında tercih yapacaklar. 9 Ağustos'ta yapılacak atamalarının ardından 2 Eylül'de göreve başlayacaklar.

20 BİN ATAMA GELİYOR
Sözleşmeli öğretmen atamaları sonrasında tercih listesi de artırıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.