Bugünkü
Takvim

Memura 3 birden! Güncel memur maaşları ne kadar olacak?

Enflasyon farkı ve alan memurlar, aile yardımı ile 3 artışa birden kavuştu. En düşük aile yardımı dahil 3 bin 723 liraya çıktı.

Memura 3 zam birden
Zam oranları de yüzde 5 olarak belirlenen memurlar, yılın ilk 6 aylık enflasyonu yüzde 4'ü aştığı için de enflasyon farkı aldı. Çifte ma ulaşan memurların bir de aile yardımları arttı. Böylece memurlar Temmuz'da 3 zamma birden kavuştu. Her ay ödenen ve çalışmayan eş için verilen yardım 278,69 liradan 295,44 liraya, çocuk yardımı da 0-6 yaş arası için 65,30 liradan 69,22 liraya, 6 yaş üstü çocuk için 32,65 liradan 34,61 liraya yükseldi. En düşük aile yardımı dahil 3 bin 723 liraya çıktı. Eşi çalışmayan, 0-6 yaş arası 2 çocuğu olan memur aylık 409 lira alıyorken, artık 433 lira alabilecek. Memurların zamlı maaşları 'da hesaplarına yatırıldı.Toplu sözleşme zammı, enflasyon farkı ve aile yardımı artışı ile memurlar, 3 zam birden aldı. Memurlar zamlı maaşlarına 15 Temmuz'da kavuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.