Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.07.2019 22:23
  • Son Güncelleme: 16.07.2019 22:23

2019 İŞKUR ? ne kadar, kaç TL oldu?

Bir süre işsiz kalan vatandaşlar arama motorlarında İŞKUR hakkında çeşitli sorgulatmalar yapıyor. İşsizlik maaşı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafınca işten çıkarılan sigortalılara veriliyor. 2019 yılında işsizlik maaşının ne kadar olduğu merak ediliyor. Peki, 2019 İŞKUR ? , kaç TL oldu?

İŞKUR işsizlik maaşı nasıl alınır?

İşsizlik maaşı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından işten çıkarılan sigortalı vatandaşlara verilen bir maaştır. Bir süredir işsiz olan vatandaşlar İŞKUR işsizlik maaşı nasıl alınır sorusuyla ilgili araştırma yapıyor. Peki, işsizlik maaşı ne kadar oldu? İşte 2019 işsizlik maaşına dair merak edilenler...

İŞSİZLİK MAAŞI NASIL ALINIR?

Hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde en yakın İŞKUR birimine başvurmak gerekmektedir. Başvuru, İŞKUR birimine şahsen gelerek veya elektronik ortamda www.iskur.gov.tr adresinden yapılabilir. Mücbir sebepler dışında 30 gün içerisinde başvurulmaması halinde, başvuruda gecikilen süre, toplam hak sahipliği süresinden düşülmektedir.

İşsizlik ödeneğinin ödenebilmesi için sigortalı işsizlerin Kanun gereği iş almaya hazır durumda olması gerekmektedir. İşsizlik ödeneği başvurusu ile kişinin iş arayan kaydı yapılmakta veya güncellenmektedir. Böylece sigortalı işsizlerin danışmanlık, işe yerleştirme ve mesleki eğitim hizmetlerini alması sağlanmaktadır. Dolayısıyla, vekâletname ile avukat ya da bir başkası tarafından başvuru yapılması imkanı bulunmamaktadır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.