Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.07.2019 15:55
  • Son Güncelleme: 16.07.2019 16:42

Emekli ve memur için zam ayı! Emekli memur maaş farkları ne zaman yatacak? ne kadar?

Emekli ve memurlar bu ay zamlı maaşlarına alacaklar. Emekli ve memur maaşları yılın ikinci yarısında zamlandı. SSK ve Bağkur emeklileri, temmuz ayında yüzde 5 zam aldı. Zamlı maaşlarını ne zaman alacaklarını merak eden emekli ve memurlar konu ile ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Peki, emekli memur maaş farkları ne zaman yatacak?

Emekli ve memur için zam ayı!

Emekli memur maaş farkları ne zaman yatacak? Haziran ayı ile birlikte ilk 6 aylık enflasyon yüzde 5 oldu. Bu da SSK ve Bağkur emeklilerinin maaşına yüzde 5 zam olarak yansıdı. Memur ve memur emeklilerinin maaşları ise yüzde 1 enflasyon farkı ile birlikte yüzde 6 zamlandı. Peki, emekli memur maaş farkları ne zaman yatacak? 2019 Temmuz zammı ne kadar? İşte konu ile ilgili detaylar...

EMEKLİ VE MEMUR MAAŞ FARKLARI NE ZAMAN YATACAK?

SSK ve Bağkur emeklileri zamlı paralarını bu ay içinde maaş ödeme gününde ceplerine koyacak. Devlet memurları, sözleşmeliler ve geçici personeller ise zamlı maaşlarını 16 Temmuz'da alacak. Yaşlılık ve engelli maaşı ise ayın 5'i ila 9'u arası hesaplara yatırıldı.

Memur ve emeklileri iki yılda bir imzalanan toplu sözleşmeye göre Ocak ve Temmuz olmak üzere senede iki kere maaşlarını zamlı alıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.