Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.07.2019 00:52
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.07.2019 00:52
ABONE OL

15 Temmuz yatan iller hangileri? İşte son liste...

her ay belirli tarihlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hesaplara yatırılmaktadır. Evde bakım maaşı alan vatandaşlar şimdilerde evde bakım maaşları yatan iller hangileri sorusuyla ilgili detayları sorgulatıyor. Peki, evde bakım maaşı nasıl sorgulanır? İşte cevabı...

Evde bakım maaşı yatan iller hangileri?

Evde bakım maaşı Temmuz ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde merakla araştırılan konular arasında yer alıyor. Hasta, engelli ya da yaşlı vatandaşlara evinde bakan kişilere her ay devlet tarafından evde bakım maaşı ödeniyor. Peki, 15 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller hangileri? İşte o liste...

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER HANGİLERİ?

Evde bakım maaşları şu an Aksaray, Kırklareli, Amasya, Edirne, Tokat, Samsun, Afyonkarahisar, Antalya, Hatay, Bolu, Sakarya, Kırşehir ve Adıyaman'da ödendi. Ödemelerin 25 Temmuz'a kadar yatırılması bekleniyor.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Evde Bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

SMS İLE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Maaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e sms atarak sorgulayabilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 sms ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Ziraat Bankası sms kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.