Bugünkü
Takvim

Yaşlı yakınına bakana ayda 1.305 TL

Yaşlı yakınına bakana ayda 1.305 TL
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca yaşlıların hayat standardının yükseltilmesi ve daha iyi şartlarda yaşamalarının sağlanması için yürütülen çalışmalar devam ediyor. Devlete ait 147 huzurevinde 13 bin 894 yaşlıya hizmet veriliyor. 13 ilde toplam 19 gündüzlü hizmet sunan kuruluşta da 237 yaşlıya aktif bakım hizmeti sunuluyor. Bu merkezlerin sayısının yıl sonunda 44'e çıkarılması hedefleniyor. Evde destek, evde bakım ve mobil hizmet anlayışıyla, yaşlıların sosyal çevrelerinde aile bütünlüğü korunarak hayatlarını devam ettirmesi hedefleniyor. Engelli ile yaşlılara yönelik sosyal destek ve yardımlar kapsamında, 2005'ten itibaren Sosyal Hizmetler Kanunu ile başlatılan evde bakım yardımı aylık bin 305 liraya ulaştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.