Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.06.2019 18:49
  • Son Güncelleme: 13.06.2019 02:25

ve indirimi ne zaman sona eriyor? , ve da ÖTV ve KDV ne zaman bitiyor?

ve indirim fırsatlarından faydalanmak için son günlere gelindi. Vatandaşlar ise katma değer vergisi (KDV) ve özel tüketim vergisi (ÖTV) indirimlerinin ne zaman sona ereceğini merakla araştırıyor. Peki, , ve da ÖTV ne zaman bitiyor? İşte vatandaşların merakla araştırdığı o sorulara dair tüm detaylar...

KDV ve ÖTV indirimi ne zaman sona eriyor?

Enflasyonla mücadele kapsamında mobilya, beyaz eşya ve araçlarda ÖTV ve KDV indirimi 1 Kasım 2018 tarihinde başlamıştı. Vatandaşların şu sıralar merakla araştırdığı konular arasında ÖTV ve KDV'nin hangi tarihte sona ereceği yer alıyor. Peki, KDV ve ÖTV indirimi ne zaman sona eriyor? Beyaz eşya, araç ve mobilyada ÖTV ne zaman bitiyor? İşte merakla araştırılan o soruların yanıtı...

KDV VE ÖTV İNDİRİMİ NE ZAMAN SONA ERİYOR?

Uygulamaya göre, mobilya sektöründeki KDV oranı yüzde 18 yerine, yüzde 8 olarak uygulanırken, beyaz eşyadaki ÖTV oranları da sıfır olarak baz alınıyor.

Öte yandan, konut satışlarında KDV oranı 31 Aralık 2019'a kadar yüzde 18 yerine yüzde 8 olarak uygulanacak. Tapu harçlarında daha önce yüzde 4'ten 3'e indirilen oran yıl sonuna kadar devam edecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.