Bugünkü
Takvim

Derneği kuruldu

Derneği Kurucu Başkanı Avukat Ali Güvenç Kiraz, sürecinde ciddi bir erozyona uğrayan caddenin eski günlerine kavuşması için çalışacaklarını söyledi.

Bağdat Caddesi Derneği kuruldu
Bağdat Caddesi'ni eski gücüne kavuşturmak isteyen cadde sakinleri Bağdat Caddesi Derneği'ni kurdu. Derneği Kurucu Başkanı Avukat Ali Güvenç Kiraz, dünyanın en iyi alışveriş caddeleri sıralamasında 2012 yılında dördüncü sıraya yerleşen Bağdat Caddesi'nin kentsel dönüşüm süresinde ciddi bir erozyona uğradığını belirterek, "Caddenin eski günlerine geri kavuşmasını amaçlıyoruz" dedi.

HEDEF KALİTELİ TURİST
Bağdat Caddesi'nde 2012 yılında başlayan sürecinde hafriyat tırlarının yaratmış olduğu sıkıntıların, burada vakit geçirmek isteyen insanları caddeden uzaklaştırdığına dikkat çeken Kiraz, "Bağdat Caddesi'ni dünyanın önemli markalarını, festivallerini, sanatçılarını davet edebilir noktaya getirip kaliteli turisti de buraya çekebilecek bir noktaya getirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu. Bağdat Caddesi Derneği'nin siyasi olarak hiç bir taraf tutmadan çalışacağını vurgulayan Ali Güvenç Kiraz, derneğin ilk geçici yönetim kurulunda Tolga Şahlıoğlu, Erdem Kösoğlu, Yücel Gündüz ve Feray Temur gibi isimlerin yer aldığını açıkladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.