Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.04.2019 08:54
  • Son Güncelleme: 25.04.2019 08:54

2019 ve emeklilerinin olacak? hesabı ne oldu?

2019 ve emeklilerinin olacak? Yaklaşık 12.3 milyon emekli için Temmuz zam ayı olacak. Zam oranlarında enflasyon belirleyici olacağından, maaşların ne kadar artacağı henüz belli değil. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı 3 Temmuz'da belli olacak. Bu tarihte memurlar ve memur emeklileri ise yüzde 5 zammın enflasyon farkıyla artıp artmayacağını öğrenecek. Buna göre, bu yılın ilk 6 aylık döneminde enflasyon yani SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz zammının oranı yüzde 6 olarak tahmin ediliyor.

Emekli vatandaşlarımızın yüzünü güldüren haberleri gelmeye devam ediyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri Temmuz maaşlarını merak ediyor. Zam oranlarında enflasyon belirleyici olacağından, maaşların ne kadar artacağı henüz belli değil. 3 Temmuz'da açıklanacak enflasyon verileri zam oranını ortaya koyacak. Peki emekli maaşı zam oranı hesabı ne oldu? 2019 SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz maaşı ne kadar olacak? İşte tüm detaylar ve gelişmeler

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.