Bugünkü
Takvim

Enflasyonu yenen kampanya

Ziraat Bankası, TL mevduat birikimlerini desteklemek için 2 yeni ürün hazırladı. Ürünler ile birikimlere enflasyonun üzerinde getiri imkanı sunuluyor.

Enflasyonu yenen kampanya
Ziraat Bankası, TL yatırımlarını enflasyona karşı koruyan 2 yeni ürünü uygulamaya aldı. "TL birikimi yapan müşterilerimize, birikimleri için enflasyonun üzerinde getiri imkanı sunuyoruz" diyen Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, bu ürünlerin avantajlarını şöyle anlattı:

Enflasyona Endeksli- Faiz Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı'nın açılışında sabit getirili vadeli mevduat faiz oranı taahhüt ediliyor. Vade sonunda taahhüt edilen faiz oranı, yıllık enflasyona eklenecek ilave oranla oluşan (yıllık TÜFE artı ilave oran) yeni faiz oranı ile karşılaştırılıyor. 2 oran arasında yüksek olan faiz oranından hesaba faiz işletiliyor. Vade süresi içerisinde hesaptan para çekilmesi durumunda vade bozulmuyor, vade sonunda hesapta kalan tutar üzerinden faiz işlemeye devam ediyor. Vade 92-370 gün aralığında belirlenebiliyor.

Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabı ile müşterilere, gerçekleşen yıllık enflasyon oranına eklenecek bir getiri ile toplamda enflasyonun üzerinde bir getiri imkanı sağlanıyor. 366-370 gün vade ile açılabilecek bu hesapta 3 ayda bir gelir ödemesi seçeneği sunuluyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.