Bugünkü
Takvim

Tazminat masada

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kıdem tazminatı reformu çalışmalarının başladığı açıkladı.

Tazminat masada
Kıdem tazminatında yeni sistem için çalışmalar başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kıdem tazminatının hem hükümetin hem sosyal tarafların gündeminde olduğunu ve Yeni Ekonomi Programı'nda da yer aldığını belirterek, "Açıklanan yapısal dönüşüm adımları çerçevesinde çalışmalarımızı başlattık" dedi. Memur-Sen'in düzenlediği konferansta Selçuk, "En önem verdiğimiz husus, tüm tarafların görüşlerinin ve değerlendirmelerinin sürece dahil edilecek olması. Her tarafın müsterih olacağı, ülkemizin, işverenimizin, çalışanlarımızın faydasına olacak bir düzenleme yapacağız" dedi.

9 AY KURS
Son 5 yılda bilişim sektöründe düzenledikleri mesleki eğitim kurslarına 60 binden fazla kişinin katıldığını bildiren Selçuk, eğitimleri tamamlayanların yüzde 60'ından fazlasının sektörde kalıcı olarak istihdam edildiğini vurguladı. Selçuk, "Diğer programlarda 78 lira olan günlük ödeme miktarını bilişim sektöründe 85 liraya çıkardık" ifadesini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.