Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 10.04.2019 17:05
  • Son Güncelleme: 17.04.2019 10:36

Ev alacaklar dikkat! İşte oranları en son durum açıklandı

, ve Vakıfbank konut kredisi için yüzde 1.28 uygulayarak en avantajlı konut kredisi veren ların başında yer alıyor. 120 aya varan vade fırsatıyla 100 bin TL tutarında kredi çekildiğinde bankaya vade süresi boyunca ödemeniz gereken toplam maliyet tutarı 197.535 TL'ye tekabül ediyor.

Ev alacaklar dikkat! İşte faiz oranları

ların konut kredisi oranlarında yaklaşık beş ay süren düzenli düşüş hareketi Mart itibariyle son buldu. Seçimlere bir hafta kala hareketlenen döviz kuruna bağlı olarak Mart ayının son haftasında yükseliş göstermeye başladı. Mart ayının son haftasında ilk olarak ve Akbank konut kredisi faiz oranlarında artış uyguladı. Aynı hafta DenizBank ise konut kredisi faiz oranlarında indirime gitti. Peki konut kredisi faiz oranları 60 -120 ay vade faiz taksit oranları ne kadar oldu?

EV ALACAKLAR DİKKAT!

Faiz oranlarındaki hareketlilik Nisan ayında artarak devam etti. Nisan'ın ilk haftasında QNB Finansbank konut kredisi faiz indirimi uygularken, , Akbank ve Yapı Kredi Bankası yeniden faiz artışı uyguladı. Nisan ayının ikinci haftası ise bir önceki hafta konut kredisi faiz indirimine giden QNB Finansbank'ın faiz artışı yapması ve bir önceki hafta faiz artışı yapan Garanti Bankası'nın konut kredisi faiz indirimi uygulaması ile devam ediyor. 2018 Ağustos'ta yaşanan kur krizi sonrası rekor seviyelere ulaşarak düşüş eğilimine giren konut kredisi faiz oranları uzun aylardır dengelenme yaşayarak sakin bir düşüş seyrediyordu. Mart ayının sonunda hareketlenen kur ile tekrar yükseliş eğilimine giren konut kredisi faizleri dengesiz bir hareketlilik gösteriyor. Bazı bankalarda konut kredisi faizleri yükselirken bazı bankalarda düşüş gösteriyor.

EN UYGUN KONUT KREDİSİ NEREDE?

Özel Bankaların konut kredisi faiz oranlarında hareketlilik yaşanırken kamu bankalarının faiz oranları yaklaşık bir buçuk aydır sabit seyrediyor. 'nın kredi faiz indirimine diğer kamu bankaları VakıfBank ve 'ın da destek vermesiyle başlayan kredi faiz indirim kampanyası Mart başından beri devam ediyor.

Ziraat Bankası, VakıfBank ve HalkBank 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.28 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. Ziraat Bankası'nın tabela konut kredisi faiz oranı, HalkBank ve VakıfBank' ın da kampanyalı faizi olan bu oran masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranı.

KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Güncel olarak en düşük tabela konut kredisi faiz oranı olan yüzde 1.28 üzerinden 150.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin 5 yıl vadede aylık taksitleri yaklaşık 3.600 TL, 10 yıl vadede 2.450 TL' ye denk karşılık geliyor. 10 yıl vadeli konut kredisinin toplam geri ödemesi yaklaşık 294.000 TL oluyor.

kalan karakter 1000

Alican Alican

chp itiraz etmiş seçim yenileniyor,bunu kendinde hak gören chp,niye başka bir partinin itirazı ile iptal isteyenlere niye bu kadar sesini yükseltiyor,demekki seçim iptali yasal bir hakmış.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.04.2019 20:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.