Bugünkü
Takvim

İşsiz kaldı patron oldu

İşsiz kaldı patron oldu
Adıyaman'da mobilya bayisi işletirken firmanın kapanması üzerine işsiz kalan kadın girişimci, 'den aldığı destekle kendi mobilya üretim tesisini kurup a başladı. Mobilya sektöründe söz sahibi olmak için Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Projesi'ne başvuran Sevil Binzet (40), projesi kabul edilince, 30 bin liralık KOSGEB girişimcilik desteğiyle Adıyaman 'nde mobilya üretim tesisi kurdu.Binzet, tesisi 2 bin 700 metrekarelik alanda yaklaşık 2 yıl önce kurduğunu belirterek, "Yaptığımız ürünleri Adıyaman ve çevre illere gönderiyorum. 'ya da ihracat yapıyorum. 3 işçiyle üretime başladım, şu anda 20 işçi istihdam ediyorum. dedi. Binzet, KOSGEB desteğiyle hayalini gerçeğe dönüştürdüğünü, şimdi KOBİGEL sayesinde 150 bin liralık makine desteği alarak atölyesini daha da büyütmek ve pazarına açılmak istediğini söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.