Bugünkü
Takvim

Gebze - ’ta 115 dakika

Gebze - Halkalı Mart’ta 115 dakika
Toplam 43 istasyondan oluşacak ve 76 kilometre uzunluğundaki güzergahta yolculuk süresini 115 dakikaya indirecek Gebze-Halkalı Marmaray Hattı'nın açılışı için bir aydan kısa süre kaldı. Mart ayının 10'unda yolculu seferlere başlaması planlanan Gebze-Pendik-Ayrılıkçeşme- Sirkeci-Zeytinburnu-Bakırköy-Halkalı güzergahındaki banliyö hattında çalışmalar 'tam gaz' sürüyor. Hattın hizmete açılmasıyla Üsküdar-Sirkeci arası 4, Ayrılıkçeşme- Kazlıçeşme arası 13.5, Söğütlüçeşme- Yenikapı arası 12, Bostancı-Bakırköy arası 37 dakikaya inecek. Hattın hizmete açılmasıyla tek yönde saatte 75 bin, günlük toplamda ise 1.2 milyon yolcu taşınacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.