Bugünkü
Takvim

5g çalışmaları tam gaz

5g çalışmaları tam gaz
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu () tarafından Turkcell, Vodafone Türkiye ve TTMobil'in İstanbul, Ankara ve İzmir'de 5G deneme çalışması yapma konusundaki talepleri onaylandı. İzin kapsamında Turkcell İstanbul ve İzmir'de 3.5 ve 26 , Vodafone Türkiye İstanbul ve Ankara'da 3.5 ve 3.7 GHz, TTMobil 'da 3.5 GHz bandında yıl sonuna kadar 5G denemesi yapacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, konuyla ilgili "Yıl sonuna kadar devam edecek denemeler için verilen izinlerde, deneme sürecinde yerli üreticilerle işbirliği şartı getirildi" açıklaması yaptı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.