Bugünkü
Takvim

Paralar Boğaz’dan

Batılılara göre 4 katı fazla para harcayan ler Boğaz’dan ayrılmıyor. Tur düzenleyen tekne sahipleri de katlanan kazançlarıyla bayram ediyor...

Paralar Boğaz’dan
Son yıllarda çok sayıda Arap'ın tatil için 'ye geldiği gözlenirken, lerin ilgisini çekmek için farklı organizasyonlar düzenleniyor. Batılı lere göre 4 katı para harcayan (3 bin dolar) Araplar için düzenlenen organizasyonlardan biri de İstanbul Boğazı'nda 21.00-00.00 saatleri arasında yapılan tekne turları. Filistin, Bahreyn, Kuveyt gibi Arap ülkelerinden gelen turistler, turların yapıldığı teknelerde ellerinde kılıç olan animasyon ekibince karşılanıyor. Kabataş'tan saat 21.00 civarında hareket eden ve Boğaz'ı turlayan teknelerde konuklara Arap ve Türk mutfağından yemekler ikram ediliyor. Tur kapsamında saat 00.00'a kadar çoğunluğu 'den gelen Arap sanatçılar popüler şarkılar seslendiriyor. 'nda 8 yıldır kaptanlık yapan Murat Çelen, "Arap turistlere 4 yıldan beri hizmet ediyoruz. Hep dolu gidiyoruz. Özellikle bu yıl aşırı bir ilgi var. Gelecek sezon ilginin daha da artacağını düşünüyorum" dedi. Folklor gösterilerinde sahneye çıkan Muhammed Rıfai ise 'daki gösteriyi Boğaz'da tur yapan tekneye taşıdıklarını ifade etti.'a gelen Araplar, teknelerde gönüllerince eğleniyor. Araplar hem Boğaz'ın tadını çıkarıyor hem de Türk yemekleri yiyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.