Bugünkü
Takvim

'tan müjde! ve indirimleri 3 ay daha devam edecek

, yılın son saatlerinde verdiği müjde ile vatandaşları sevindirdi.

İndirime devam
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2019 itibarıyla sona erecek olan ve indirimlerini da da 3 ay süreyle devam ettireceklerinin müjdesini verdi. Bakan Albayrak, Twitter'dan paylaştığı mesajla la topyekun mücadele kapsamında uygulanan KDV ve ÖTV indirimlerinin uzatıldığını bildirdi. Albayrak mesajında, "Enflasyonla topyekun mücadeleye, ekonomide dengelenmeye ve istihdama destek amacıyla başlattığımız ÖTV ve KDV indirimlerini yeni yılda 3 ay süreyle devam ettiriyoruz. İndirimlerimiz milletimize ve sektörlerimize hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı. Böylece beyaz eşya ile 250 cc ve altı motorsikletlerde yüzde sıfır ÖTV ve bin 600 cc altındaki araçlarda 15 puan ÖTV indirimi, konutta ve mobilyada yüzde 8 KDV, ticari araçlarda yüzde 1 KDV ile tapu harcının yüzde 3'e indirildiği uygulama 3 ay daha sürecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.