Bugünkü
Takvim

'tan ’lere güvence

’lerin alacaklarına devlet destekli güvence geliyor. , ’nın 1 Ocak’ta başlayacağını duyurdu.

KOBİ’lere güvence
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, küçük ve orta ölçekli işletmelerin () alacaklarını tazmin edememeleri durumunda zararlarını karşılamak için Devlet Destekli Alacak Sigortası'nı 1 Ocak'tan itibaren devreye alacaklarını bildirdi. 'de yayımlanan KOBİ'lere yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası tebliğlerine ilişkin Twitter'dan açıklama yapan Albayrak, "1 Ocak'ta başlayacak bu sistem, tüm KOBİ'lerimize hayırlı olsun" ifadesini kullandı. Bakan Albayrak, infografikle de sistemin işleyişine ilişkin bilgi aktardı. Buna göre, bakanlığın oluşturacağı yeni sigorta modelinde KOBİ'lerin alacakları garantiye alınacak. Bakanlıkça milli bir sistem olan Devlet Destekli Alacak Sigortası Havuzu kurulacak. Sistemle KOBİ'lerin alacaklarını tahsil edememeleri durumunda, alacaklarının önemli bir kısmı havuzdan karşılanacak.

PEŞİNE İNDİRİM
Sistem, ilk aşamada mikro ve küçük ölçekli KOBİ'leri kapsayacak. Teminat sunulacak KOBİ'ler, yapılacak risk değerlendirmesi sonucunda belirlenecek. Sigorta modelinin işletilmesine yönelik operasyonel süreçler Halk Sigorta yürütecek. Primlerin taksitli ödenmesi de mümkün olacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.