Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.11.2018 Gazete
ABONE OL

personel seferberliği

Nitelikli personel seferberliği
Kamuda, savunmadan eğitime her alanda , modern insan kaynağı modelleri yaşama geçiriliyor. Gençlere devlette iş ve kariyer için yeni imkanlar sunulurken, yetenekli isimler milli projelere kazandırılacak. Kurumların personel kadrolarına ilişkin eğitim, sınav, pozisyon işlemlerini Çalışma Genel Müdürlüğü yürütürken, elektronik kamu portalı ile işe erişim kolaylaşacak. Yüksek nitelikli işgücünü çekmek amacıyla yurt dışı tanıtım ofisleri kurulacak. Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2019'da da kamuda başta eğitim, sağlık ve güvenlik olmak üzere her alanda ihtiyaç duyulan nitelikli personel istihdamının karşılanacağını söyledi.


HAZAL ATEŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.