Bugünkü
Takvim

’na giren kazandı

ile yasal statüye sahip olacak yapıların krediye uygun hale gelerek daha kolay satılacağını belirten Tapu.com Kurucu Ortağı Emre Erşahin, bu gayrimenkullerin değerinin yüzde 20-30 oranında arttığını söyledi

İmar Barışı’na giren kazandı
TAPU.COM Kurucu Ortağı Emre Erşahin, 13 milyondan fazla yapının yararlanması beklenen 'nda bugüne kadar açıklanan verilere göre, 8 milyon 150 bin konut için başvuru yapıldığını ve 5 milyar 120 milyon lira civarında para toplandığını söyledi. Bu uygulama sayesinde sadece devletin kazanç sağlamadığını ifade eden Erşahin, "Asıl kazancı tapu sahiplerinin elde edeceğini düşünüyoruz. Bugüne kadar İmar Barışı'ndan faydalanan tapuların, piyasa değerleri üzerinden işlem yapmaya uygun hale gelerek ortalama yüzde 20-30 oranında değerlendiğini gözlemlemekteyiz" dedi. Bazı gayrimenkullerin İmar Barışı sonrası yasallaşan statüsüyle birlikte değerini artırdığını dile getiren Erşahin, "İmar Barışı ile yasal statü kazanacak olan yapılar ipoteklerde gerçek değerinden işlem görecek ve krediye de uygun hale gelerek satış işlemleri daha kolay gerçekleşecek" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.