Bugünkü
Takvim

'tan seferberliği

, 9 ayda 2.2 milyar lira net kâr elde etti, aktif büyüklüğünü 387.3 milyar liraya taşıdı. Genel Müdürü Arslan, ‘ oranlarının aşağı yönlü değişimi için çalışıyoruz’ dedi

Faiz seferberliği
Halkbank, 2018'in ilk 9 ayında da ekonomiye değer katmayı sürdürdü. Banka'nın üçüncü çeyrek sonunda toplam kredileri 2017 yıl sonuna göre yüzde 34.4 artışla 350.3 milyar liraya yükseldi. KOBİ kredilerinin de dahil olduğu ticari kredileri, 2017 yıl sonuna göre yüzde 34.9 artış göstererek 217 milyar liraya ulaşan 'ın KOBİ kredileri pazar payı yüzde 15.2 olarak gerçekleşti. Banka'nın 9 aylık net kârı ise 2.2 milyar lira oldu. Aktif büyüklüğünü 2017'nin sonuna göre yüzde 26.8 artışla 387.3 milyar liraya taşıyan Halkbank'ın toplam mevduatı aynı dönemde yüzde 23.8 artışla 239.2 milyar liraya ulaştı. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Yeni Ekonomi Programı'nda belirlenen disiplin ve dengelenme hedeflerinin kısa sürede sonuca ulaştığına dikkat çekerek, şöyle konuştu: "Enflasyonla mücadelenin bir gereği olarak, oranlarının aşağı yönlü değişimi için çalışmaktayız. Reel sektörün dönemsel ihtiyaçlarına uygun yeniden vadelendirme çözümlerinde öncü bankalardan biriyiz. Esnaf ve KOBİ'ler başta olmak üzere, müşterilerimizin her türlü ihtiyaçlarında yanlarında olmayı sürdüreceğiz."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.