Bugünkü
Takvim

Sezon uzadı rekor kırıldı

Sezon uzadı rekor kırıldı
Turist sayısındaki rekor artış, otellerdeki doluluk oranlarının maksimum seviyelere ulaşması ve uzaması, turizmcileri sevindirdi. Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, ilçede yaz sezonunun sürdüğünü söyledi.

Sili, "Bu aylarda, yüksek sıcakların olmadığı, denizin sakin olduğu ve servis kalitesinin de daha fazla arttığı zamanları yaşıyoruz." dedi. Geçmiş sezonlara bakıldığında son iki sezona göre bu yıl yüzde sayısında yüzde 150 artışların olduğunu vurgulayan Sili, "Ancak gelir anlamında da o başarıyı yakalamamız gerekiyor" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.