Bugünkü
Takvim

Cezalar artsın

Tüketiciler Birliği Başkanı Şahin, fırsatçılara 50 bin lira ceza kesildiğini belirterek, ‘Caydırıcı değil artsın’ dedi

Cezalar artsın
Tüketiciler Birliği Başkanı Mahmut Şahin, gıda fiyatlarında yaşanan artışa karşı tüketicinin bazı sorumlulukları olduğuna değinerek, "Serbest piyasada suyu 25 kuruşa aldığımız yerler de var, 25 liraya aldığımız yerler de. Buna müdahale etmek pek mümkün olmuyor. Bu yüzden tüketicinin en büyük yaptırımı boykottur" dedi. kurunun yükselmesiyle maliyeti artmadığı halde fiyat artışına giden işletmeler için cezaların daha caydırıcı olması gerektiğini söyleyen Şahin, "Bakanlık 50 bin lira ceza kesiyor olsa da bu ceza caydırıcı değildir. Zira bu para bir şirketin bir günlük cirosu demektir" diye konuştu. Şahin, 'ya masraflarıyla ilgili yetkinin verilmesinin ardından banka şikayetlerinde azalma görüldüğüne işaret ederek, "Vatandaş hakkını aramıyor. Başvuru oranı yüzde 10. Şikayet oranının artması gerekli" ifadelerini kullandı.

BİZİMLE ALAY EDİYORLAR!
Son dönemde birbiri ardına yapılan zamlar tüketicilerin fiyat duyarlılığını artırırken; bir indirim haberi nın gündemine oturdu. Sosyal medyada dün bir yapı marketin lambader ayağının fiyatında yaptığı 1 kuruşluk indirim ve bunu büyük bir yazıyla duyurmasına ilişkin fotoğraf dolaştı. Buna göre, 60 liralık ürün, indirimle 59.99 lira fiyatla tüketicilere sunuldu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.