Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.09.2018 18:26
  • Son Güncelleme: 14.09.2018 18:26

düşmanlarına cevap verdi: Harika durumda

merkezli BNP Başkanı , ekonomisinin karşılaştığı zorluklara rağmen harika bir durumda olduğunu ve 'ın Türkiye piyasasından çekilme gibi bir planı olmadığını söyledi.

Türkiye düşmanlarına cevap verdi: Harika durumda
Her yıl Singapur'da düzenlenen Singapur Zirvesi'nde CNBC'ye konuşan BNP Başkanı , harika bir ülke ve harika bir ekonomisi var dedi ve ekledi:

"Türkiye ekonomisi hakkında yapılan bütün yorumları biraz azaltmalıyız. Türkiye harika bir durumda. Ülke olarak her zaman zorluklarla yüzleştiler ve eminim şu an karşılaştıkları zorlukla da doğru bir şekilde başa çıkacaklar."

Merkez Bankası'nın Para Politikası Kurulu'nun (PPK), politika i olan bir hafta vadeli repoihale faiz oranını perşembe günü 6.25 puan artışla yüzde 17.75'ten yüzde 24'e yükseltilmesine karar vermesinin doğru bir tepki olduğunu belirten Lemierre, şöyle konuştu:

"Faiz arttırarak Türkiye ciddi ve oldukça önemli bir karar aldı. Türkiye'nin içinde bulunduğu duruma tepki vermesi gerekiyordu ve bence liranın gün geçtikçe değer kaybettiği bu dönemde doğru bir önlem aldılar."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.