Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 01.09.2018 10:56
  • Son Güncelleme: 01.09.2018 11:05

Başkan Erdoğan 'a gitti

Başkan resmi temaslarda bulunmak üzere 'ın başkenti Bişkek'e gitti. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan 10.30'da kalkan özel bir uçakla Bişkek'e giden Erdoğan burada resmi bir törenle karşılanacak.

Başkan Erdoğan Kırgızistan'a gitti

Cumhurbaşkanı , resmi ziyarette bulunmak ve Türk Konseyi 6. Zirvesi'ne katılmak üzere 'a gitti. Atatürk Havalimanı'na gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın bulunduğu kalabalık bir heyet uğurladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra saat 10.30'da özel uçak TC-TUR ile Kırgızistan'a hareket etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da eşlik etti.

1-3 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek ziyaret kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan Bişkek'te Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbeko ile başbaşa ve heyetlerarası görüşmelerde bulunacak. Bu kapsamda Türkiye-Kırgızistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin 6. toplantısı da gerçekleştirilecek.

Görüşmelerde, Kırgızistan'daki FETÖ varlığıyla mücadele edilmesi de dahil olmak üzere, ikili ve bölgesel gelişmelere ilişkin olarak görüş alışverişinde bulunulması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kırgızistan ziyaretinin ikinci bölümünde, Issık-Göl bölgesindeki Çolpan-Ata şehrinde düzenlenecek 3. Dünya Göçebe Oyunları'nın açılış töreniyle Türk Konseyi 6. Zirvesi'ne katılması da bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.