Bugünkü
Takvim

50 bin çocuğa zeka küpü

50 bin çocuğa zeka küpü
'Zeka Küpü' projesiyle 2016'dan bu yana 30 bin öğrenciye ulaşan, 4 bin 500 çocuğa yüz yüze ve online eğitim veren Turkcell, yıl sonunda 50 bin çocuğa ulaşıp, 7 bin çocuğa eğitim vermeyi planlıyor. Turkcell'in Anadolu'daki genç dahileri desteklemek amacıyla hayata geçirdiği projenin yeni durağı 'nun Altınordu ilçesine bağlı Kökenli Köyü oldu. Proje kapsamında, Kökenli Köyü Ortaokulu'ndaki öğrencilerin kısıtlı imkanlarla hayata geçirdikleri teknoloji projelerine destek vermek amacıyla 'Turkcell Zeka Küpü Sınıfı' açıldı. Törene Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Hilmi Güler de katıldı. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, her yıl gelirlerinin yüzde 1'ini, yaklaşık 150-160 milyon lirayı topluma fayda projelerine ayırdıklarını belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.