Bugünkü
Takvim

Gençlere yurt dışı eğitim fırsatı

Gençlere yurt dışı eğitim fırsatı
ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın enerji alanında kalifiye işgücü yaratmak için geçtiğimiz yıl başlattığı projede ikinci aşamaya geçiliyor. Bakanlık bu yıl da dünya sıralamasında ilk 500'e girmiş seçkin üniversitelerde lisansüstü eğitim görmek için 218 öğrenciyi yurt dışına gönderecek. Enerji alanında kalifiye insan kaynağı yetiştirilmesi konusunda ilk adım 2017'de atılmıştı. Daha önce eğitim programı hakkında açıklama yapan Bakan Albayrak, "'de, önümüzdeki dönemde nükleer enerji mühendisliği, nükleer tıp, maden mühendisliği, jeofizik, jeokimya mühendisliği, yenilenebilir kaynaklarla ilgili meslekler popüler meslekler olacak. Burada, kalifiye insan kaynağı için adımlar atıyoruz. İnsan kaynağı noktasında küresel rekabet edebilecek yetişkinlik için işbirliğine ihtiyaç var" demişti.

3. SANTRAL TRAKYA'YA
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı , 3. nükleer santralin büyük ihtimalle Trakya'da kurulacağını söyledi.


Barış ŞİMŞEK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.