Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 29.10.2017 Gazete
ABONE OL

Yaz saati Resmi Gazete’de

Yaz saati Resmi Gazete’de
Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla yaz saati uygulanmasının devem ettirilmesine ilişkin karar Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yaz saati uygulaması kararı yeni bir kanunu düzenleme yapılıncaya kadar Danıştay'ın verdiği iptal kararı sonrası meydana gelen boşluğu doldurmayı amaçlıyor. Uygulamanın yasal hale getirilmesi için Meclis'te görüşülen torba yasaya bir madde eklendi. Torba yasanın genel kurulda kabul edilmesiyle birlikte, Bakanlar Kurulu bu yetkisini sürekli kullanabilecek. Böylece artık sürekli hale gelebilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.