Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.10.2017 Gazete
ABONE OL

Kozmetikte taksite onay çıkmadı

Kozmetikte taksite onay çıkmadı
Milyonlarca kadın ve erkeğin vazgeçilmezi de kredi kartına taksite onay çıkmadı. Taksit olmayınca kozmetik satışlar yüzde 50'ye varan oranda düşerken, sektörün sorunları Meclis gündemine taşındı. Sektör temsilcileri sıfır taksite itirazlarını Başbakan Binali Yıldırım ve ilgili bakanlara da iletti ancak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK) olumlu yanıt gelmedi. BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, cari açığı artıracak etkileri azaltmak için yapılan düzenlemeden geri adım atılmayacağı mesajını verdi. Akben, yeniden taksit imkanı getirilmeyeceğini söyledi.

Hazal ATEŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.