Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.10.2017 Gazete
ABONE OL

Kamu görevlilerine lojman kolaylığı

Kamu görevlilerine lojman kolaylığı
Maliye Bakanı Naci Ağbal, torba yasa tasarısına ilişkin, "130'dan fazla maddeyi içeriyor. Bugün Plan Bütçe Komisyonu'nda bitirdikten sonra süratle genel kurula gelecek. Yıl bitmeden önce de yasalaşacak" dedi. Tasarıda özel iletişim vergisinin indirilmesine ilişkin düzenlemenin yer aldığına dikkati çeken Ağal, "Emlak vergi değerlerinin tespitine ilişkin belediyelerin yapmış olduğu değerlemelerde yüzde 50 üst sınır getiren bir düzenleme de var" diye konuştu. Ağbal, kamu lojmanlarının ekonomiye kazandırılmasına ilişkin çok önemli düzenlemeleri getirdiklerini belirterek, "Lojmanlarda oturan kamu görevlilerine bu lojmanları öncelikle alma hakkı getiriyoruz" dedi.

kalan karakter 1000

memur34 memur34

kamu lojmanlarının memurlara satılması konusu çok güzel bir uygulama olacak. Bunun için bir önerim var . Memurların emekli olacakları zaman emekli sandıklarından alacakları olan emekli ikramiyelerini (kidem tazminatları) lojman alacak memura emekli olmadan önce ödenmesi yani lojman peşinatına sayılması geri kalanında bankalarca uygun faiz le kredilendirilmesi. lojmanların satılmasında teşvik ve memurlar için kolaylık olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 23.10.2017 09:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.