Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.10.2017 Gazete
ABONE OL

50 yıl sonra ışığa kavuşturdu

50 yıl sonra ışığa kavuşturdu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Eskişehir'de, 50 yıl sonra evine elektrik verilmesini sağladığı 91 yaşındaki Hesna Uslu'yu ziyaret etti. Albayrak, 50 yıldır elektriksiz yaşayan Hesna Uslu ile 75. Yıl Mahallesi'ndeki evinde bir araya geldi. Oğlu Durmuş Uslu ile yaşayan ve Türk bayrağıyla kendisini karşılayan Hesna ninenin elini öpen Albayrak, yaşlı kadınla bir süre sohbet etti. Hesna nine, evine ve sokağına elektrik bağlattığı için Bakan Albayrak'a teşekkür etti. Albayrak da, kendisine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dua eden Hesna nineye teşekkür ederek, şunları dile getirdi: "Önce 50 yıl elektriksiz yaşadığını öğrenince şaşırdık. Cumhurbaşkanımız hemen talimat verdi ve sorunu çözdük. Senin hayır duanı aldık. 15 Temmuz'da dualar olmasaydı nasıl olurdu?"


Bakan Albayrak, 50 yıl sonra elektriğe kavuşan Hesna nineyi Eskişehir'deki evinde ziyaret etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.