Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.10.2017 Gazete
ABONE OL

Fiyat etiketinde oyuna taviz yok

Fiyat etiketinde oyuna taviz yok
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, fiyat etiketine ilişkin bu yıl denetlenen 7 bin 205 firmayla yaklaşık 796 bin üründen, 665 firmayla 992 üründe aykırılık tespit edildiğini ve 202 bin lira idari para cezası uygulandığını bildirdi. Fiyat etiketinde; vergiler dahil malın satış ve birim fiyatları, üretim yeri, malın cinsini gösteren ve ayırıcı özelliğini içeren bilgilerin kolaylıkla görülebilir şekilde yer almasının şart olduğunu dile getiren Tüfenkci, şöyle konuştu: "Etiketteki fiyatla kasa fiyatı arasında fark olması halinde tüketici lehine fiyat uygulanmalı. Yanıltıcı uygulamalara taviz yok."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.