Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.10.2017 Gazete
ABONE OL

GYODER’den kentsel dönüşüm mesajı

GYODER’den kentsel dönüşüm mesajı
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Konut Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda kentsel dönüşüme dikkat çekti. GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, kentsel dönüşüm sürecinin kentleri geliştirmek, değiştirmek ve dönüştürmek adına önemli bir fırsat olduğunu belirterek, bu konuda son derece iyimser olduğunu kaydetti. Kentsel dönüşüm fırsatının iyi değerlendirilmesi için yapısal düzenlemeler gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade eden Yetgin, "Bu çerçevede imar mevzuatının yeni baştan ele alınmalı, yapılaşma tercihleri tarihi ve çevresel doku gözetilerek değerlendirilmelidir" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.