;

ye torba müjdesi

’e yeni torba geliyor. Torbada; vergi, istihdam ve iş yaşamına ilişkin yenilikler olacak. Esnafa sağlık, lere intibak ve ikramiye beklentisi de var.

Emekliye torba müjdesi
Milyonların yüzünü güldürecek yeni torba düzenlemesi için düğmeye basıldı. Üretim, yatırım, vergi, istihdam, sosyal hayat ve iş yaşamıyla ilgili çok sayıda düzenleme torbaya girecek. Önümüzdeki hafta Meclis'e sevk edilmesi beklenen torbadan, esnafa ve lere de müjde çıkması bekleniyor. Torba yasa müjdesini, Maliye Bakanı Naci Ağbal verdi. Ağbal, yatırım, üretim, istihdam gibi çeşitli sosyal kesimleri ilgilendiren çok sayıda düzenlemeler üzerinde çalıştıklarını dile getirdi. Söz konusu torba yasanın sadece Maliye Bakanlığı'na ilişkin düzenlemeleri içermeyeceğine dikkati çeken Ağbal, "Bu torba yasa düzenlemesini tahmin ediyorum gelecek hafta teknik çalışmalarını da bitirip 'e sevk edeceğiz" dedi.

YASADA NELER VAR ?
Maliye Bakanı Ağbal, yasada, Sanayi Bakanlığı'nın yatırım, Enerji Bakanlığı'nın maden üretimi, Gümrük Bakanlığı'nın tüketiciler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın sosyal çalışmalar, Çalışma Bakanlığı'nın da iş hayatıyla ilgili düzenlemelerinin de yer alacağını kaydederek, şöyle konuştu: "Vergi dairesine gitmeden tüm işlemlerin elektronik ortamda yapılmasını sağlayan bir düzene geçmek istiyoruz. Mükelleflerimizin yükümlülüklerini azaltıyoruz." Torbadan, emeklileri ve esnafı ilgilendiren müjdelerin de çıkması bekleniyor. Özellikle daha önce duyurulan prim borcu olan esnafa sağlık müjdesinin bu torbada yer alacağı tahmin ediliyor. Toplu sözleşmede gündeme gelen emeklilere ikramiye ve intibağın da torbaya girmesi bekleniyor.

KDV KOLAYLIĞI
Bakan Ağbal, KDV reformu çalışmalarına ilişkin, "Maliye Bakanlığı olarak mükellefin artık sadece hasılat KDV'sini takip edeceğiz. 1 milyon civarında işletme hesabı esasına göre defter tutan mükellefler var. Bu, mükellefler için büyük kolaylık getirecek" dedi. Karmaşık, uyum maliyetleri yüksek, firmalar üzerinde finansman maliyeti oluşturan KDV sistemi nedeniyle bir çalışma yapmaya karar verdiklerinin altını çizen Ağbal, "Bu yüklerden kaçmak için hemen hemen bütün sektörlerde KDV oranı indirimleri talep ediliyor. Aslında KDV oran indirimleri yapılmasına gerek yok. Türkiye, OECD ülkeleri, özellikle AB ülkeleri içinde KDV oranı en düşük ülke. Reform çalışmasında asla bir oran indirimi söz konusu değil."
Etiketler: ,
  • 16 Eylül 2017, Cumartesi

kalan karakter 1000

alacalı alacalı

2000 sonrası intibakı bekliyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 18.09.2017 09:04
savaş savaş

2000 yılı sonrasına intibak bekliyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet76
hayır0
cevapla 16.09.2017 17:08
madur madur

2001 Yılı İşçi Emeklisiyim, Aynı İşyerinde Çalıştığımız Prim Günümüz Aynı 2000 Yılı Öncesi İntibaktan Yararlanan Arkadaşım Benden 500 Tl. ye Yakın Fazla Maaş Alıyor, Madur Olan 2000- 2003 Yılları Arasında Emekli Olan Emeklilere İntibak Yasasının Çıkartılarak Bu Adaletsizliğin Giderilmesini Bekliyoruz, Duyan Olmaz Biliyorum, Ama Ben Genede Yazıyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet64
hayır1
cevapla 16.09.2017 17:02
mehmet mehmet

2017 cks 1 günle mazeretten dolayı yaptıramadım.2017 cks uzatılmalı

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 16.09.2017 15:39
EMİNE EMİNE

SİGORTA BAĞKUR ÖNCESİ DOĞUM BORCLANMASI BEKLİYORUZ BİR COCUK İÇİN

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır1
cevapla 16.09.2017 14:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.